101 Class A 50 Meter Run Boys
102 Class A 50 Meter Run Girls
103 Class A 50 Meter Wheelchair Run Boys
104 Class A 50 Meter Wheelchair Run Girls
105 Class A 50 Meter Crutch/Walker Run Boys
106 Class A 50 Meter Crutch/Walker Run Girls
107 Class A 200 Meter Crutch/Walker Run Boys
108 Class A 200 Meter Crutch/Walker Run Girls
109 Class A 400 Meter Run Boys
110 Class A 400 Meter Run Girls
111 Class A 400 Meter Wheelchair Run Boys
112 Class A 400 Meter Wheelchair Run Girls
113 Class A 400 Meter Crutch/Walker Run Boys
114 Class A 400 Meter Crutch/Walker Run Girls
115 Class A 800 Meter Run Boys
116 Class A 800 Meter Run Girls
117 Class A 800 Meter Wheelchair Run Boys
118 Class A 800 Meter Wheelchair Run Girls
119 Class A 1600 Meter Run Boys
120 Class A 1600 Meter Run Girls
121 Class A 1600 Meter Wheelchair Run Boys
122 Class A 1600 Meter Wheelchair Run Girls
130 Class A Running Long Jump Boys
131 Class A Running Long Jump Girls
132 Class A Standing Long Jump Boys
133 Class A Standing Long Jump Girls
134 Class A Wheelchair Long Jump Boys
135 Class A Wheelchair Long Jump Girls
136 Class A Tennis Ball Throw Boys
137 Class A Tennis Ball Throw Girls
138 Class A Tennis Ball Throw Wheelchair Boys
139 Class A Tennis Ball Throw Wheelchair Girls
140 Class A Tennis Ball Throw Crutch/Walker Boys
141 Class A Tennis Ball Throw Crutch/Walker Girls
201 Class B 50 Meter Run Boys
201 7.3 sec Jaakko Viemero Hyokkala School Tuusula Finland
201 7.6 sec Mikko Hamalainen Hyokkala School Tuusula Finland
201 7.9 sec Daniel Maki Hyokkala School Tuusula Finland
201 8.6 sec Niko Lindgren Hyokkala School Tuusula Finland
201 8.7 sec Teemu Honkanen Hyokkala School Tuusula Finland
201 9.3 sec Jari Vaisanen Hyokkala School Tuusula Finland
201 9.5 sec Andre Bauman Hyokkala School Tuusula Finland
201 9.6 sec Rony Toivanen Hyokkala School Tuusula Finland
202 Class B 50 Meter Run Girls
202 8 sec Thea Haihanen Hyokkala School Tuusula Finland
202 9.9 sec Henriikka Kotilainen Hyokkala School Tuusula Finland
202 11 sec Henna Syrjalainen Hyokkala School Tuusula Finland
202 11.5 sec Heidi Soininen Hyokkala School Tuusula Finland
203 Class B 50 Meter Wheelchair Run Boys
204 Class B 50 Meter Wheelchair Run Girls
205 Class B 50 Meter Crutch/Walker Run Boys
206 Class B 50 Meter Crutch/Walker Run Girls
207 Class B 200 Meter Crutch/Walker Run Boys
208 Class B 200 Meter Crutch/Walker Run Girls
209 Class B 400 Meter Run Boys
210 Class B 400 Meter Run Girls
211 Class B 400 Meter Wheelchair Run Boys
212 Class B 400 Meter Wheelchair Run Girls
213 Class B 400 Meter Crutch/Walker Run Boys
214 Class B 400 Meter Crutch/Walker Run Girls
215 Class B 800 Meter Run Boys
216 Class B 800 Meter Run Girls
217 Class B 800 Meter Wheelchair Run Boys
218 Class B 800 Meter Wheelchair Run Girls
219 Class B 1600 Meter Run Boys
220 Class B 1600 Meter Run Girls
221 Class B 1600 Meter Wheelchair Run Boys
222 Class B 1600 Meter Wheelchair Run Girls
230 Class B Running Long Jump Boys
230 4.3 meters Jaakko Viemero Hyokkala School Tuusula Finland
230 3.4 meters Andre Bauman Hyokkala School Tuusula Finland
230 3.2 meters Daniel Maki Hyokkala School Tuusula Finland
230 3.2 meters Jari Vaisanen Hyokkala School Tuusula Finland
230 3.2 meters Mikko Hamalainen Hyokkala School Tuusula Finland
230 2.9 meters Teemu Honkanen Hyokkala School Tuusula Finland
230 2.6 meters Rony Toivanen Hyokkala School Tuusula Finland
230 2.2 meters Niko Lindgren Hyokkala School Tuusula Finland
231 Class B Running Long Jump Girls
231 2 meters Henriikka Kotilainen Hyokkala School Tuusula Finland
231 1.8 meters Heidi Soininen Hyokkala School Tuusula Finland
231 1.6 meters Thea Haihanen Hyokkala School Tuusula Finland
231 1.3 meters Henna Syrjalainen Hyokkala School Tuusula Finland
232 Class B Standing Long Jump Boys
233 Class B Standing Long Jump Girls
234 Class B Wheelchair Long Jump Boys
235 Class B Wheelchair Long Jump Girls
236 Class B Tennis Ball Throw Boys
236 50 meters Mikko Hamalainen Hyokkala School Tuusula Finland
236 43.2 meters Andre Bauman Hyokkala School Tuusula Finland
236 40 meters Daniel Maki Hyokkala School Tuusula Finland
236 37.3 meters Jaakko Viemero Hyokkala School Tuusula Finland
236 29.5 meters Teemu Honkanen Hyokkala School Tuusula Finland
236 27.3 meters Niko Lindgren Hyokkala School Tuusula Finland
236 26.4 meters Jari Vaisanen Hyokkala School Tuusula Finland
236 26.4 meters Rony Toivanen Hyokkala School Tuusula Finland
237 Class B Tennis Ball Throw Girls
237 20.7 meters Henriikka Kotilainen Hyokkala School Tuusula Finland
237 19.1 meters Thea Haihanen Hyokkala School Tuusula Finland
237 15.1 meters Heidi Soininen Hyokkala School Tuusula Finland
237 9.6 meters Henna Syrjalainen Hyokkala School Tuusula Finland
238 Class B Tennis Ball Throw Wheelchair Boys
239 Class B Tennis Ball Throw Wheelchair Girls
240 Class B Tennis Ball Throw Crutch/Walker Boys
241 Class B Tennis Ball Throw Crutch/Walker Girls
301 Class C 50 Meter Run Boys
301 7.27 sec Niko Soder Lahderanta School Espoo Finland
301 7.4 sec Toni Herranen Hyokkala School Tuusula Finland
301 7.41 sec Mika Alppivuori Lahderanta School Espoo Finland
301 7.49 sec Jali Menna Lahderanta School Espoo Finland
302 Class C 50 Meter Run Girls
302 8.74 sec Jonna Salakka Lahderanta School Espoo Finland
302 8.9 sec Mimosa Willamo Lahderanta School Espoo Finland
302 9.03 sec Sofia Nissinen Lahderanta School Espoo Finland
303 Class C 50 Meter Wheelchair Run Boys
304 Class C 50 Meter Wheelchair Run Girls
305 Class C 50 Meter Crutch/Walker Run Boys
306 Class C 50 Meter Crutch/Walker Run Girls
307 Class C 200 Meter Crutch/Walker Run Boys
308 Class C 200 Meter Crutch/Walker Run Girls
309 Class C 400 Meter Run Boys
309 01.21.62 min Lauri Tamminen Lahderanta School Espoo Finland
309 01.24.95 min Lauri Nyholm Lahderanta School Espoo Finland
309 01.29.63 min Teemu Garanqvist Lahderanta School Espoo Finland
310 Class C 400 Meter Run Girls
311 Class C 400 Meter Wheelchair Run Boys
312 Class C 400 Meter Wheelchair Run Girls
313 Class C 400 Meter Crutch/Walker Run Boys
314 Class C 400 Meter Crutch/Walker Run Girls
315 Class C 800 Meter Run Boys
316 Class C 800 Meter Run Girls
317 Class C 800 Meter Wheelchair Run Boys
318 Class C 800 Meter Wheelchair Run Girls
319 Class C 1600 Meter Run Boys
320 Class C 1600 Meter Run Girls
321 Class C 1600 Meter Wheelchair Run Boys
322 Class C 1600 Meter Wheelchair Run Girls
330 Class C Running Long Jump Boys
330 3.8 meters Aaro Vaitomaa Lahderanta School Espoo Finland
330 3.68 meters Olli Huotari Lahderanta School Espoo Finland
330 3.67 meters Teemy Granqvist Lahderanta School Espoo Finland
330 3.6 meters Toni Herranen Hyokkala School Tuusula Finland
331 Class C Running Long Jump Girls
331 3.1 meters Riina Heinonen Lahderanta School Espoo Finland
331 2.88 meters Jonna Salakka Lahderanta School Espoo Finland
331 2.75 meters Emilia Haverinen Lahderanta School Espoo Finland
332 Class C Standing Long Jump Boys
333 Class C Standing Long Jump Girls
333 1.8 meters Jonna Salakka Lahderanta School Espoo Finland
333 1.77 meters Veera Leskinen Lahderanta School Espoo Finland
333 1.69 meters Jenna Kallunki Lahderanta School Espoo Finland
334 Class C Wheelchair Long Jump Boys
335 Class C Wheelchair Long Jump Girls
336 Class C Tennis Ball Throw Boys
336 40.4 meters Toni Herranen Hyokkala School Tuusula Finland
336 40 meters Matias Riihinen Lahderanta School Espoo Finland
336 38.8 metersa Aaro Vaitomaa Lahderanta School Espoo Finland
336 38.7 meters Sami Saalasti Lahderanta School Espoo Finland
337 Class C Tennis Ball Throw Girls
337 26.6 meters Sofia Nissinen Lahderanta School Espoo Finland
337 22.1 meters Julia Kettinen Lahderanta School Espoo Finland
337 21.9 meters Janita Helanto Lahderanta School Espoo Finland
338 Class C Tennis Ball Throw Wheelchair Boys
339 Class C Tennis Ball Throw Wheelchair Girls
340 Class C Tennis Ball Throw Crutch/Walker Boys
341 Class C Tennis Ball Throw Crutch/Walker Girls
401 Class D 50 Meter Run Boys
401 8.09 sec Patrik Nyblom Lahderanta School Espoo Finland
401 8.42 sec Samuli Huotari Lahderanta School Espoo Finland
401 8.5 sec Ben Gasser F.S.Finzgar PS Lesce Slovenia
401 8.5 sec Tommi Behm Lahderanta School Espoo Finland
401 8.6 sec Anze Bozic F.S.Finzgar PS Lesce Slovenia
401 8.6 sec Tim Gomboc F.S.Finzgar PS Lesce Slovenia
401 8.7 sec Matic Primozic F.S.Finzgar PS Lesce Slovenia
401 8.7 sec Jaka Ravnik F.S.Finzgar PS Lesce Slovenia
401 8.7 sec Jean Antolic F.S.Finzgar PS Lesce Slovenia
401 8.9 sec Boris Gavric  F.S.Finzgar PS Lesce Slovenia
401 8.9 sec Gasper Gricar F.S.Finzgar PS  Lesce Slovenia
401 8.9 sec Marko Grilc F.S.Finzgar PS Lesce Slovenia
401 8.9 sec David Pohar F.S.Finzgar PS Lesce Slovenia
402 Class D 50 Metex Run Girls
402 8.31 sec Sani Isokivijarvi Lahderanta School Espoo Finland
402 8.43 sec Violetta Varo Lahderanta School Espoo Finland
402 8.5 sec Sara Pivk F.S.Finzgar PS Lesce Slovenia
402 9 sec Melisa Mujezinovic F.S.Finzgar PS Lesce Slovenia
402 9 sec Elisa Nyholm Lahderanta School Espoo Finland
402 9.1 sec Tjasa Tavcar F.S.Finzgar PS Lesce Slovenia
402 9.1 sec Udir Manca F.S.Finzgar PS Lesce Slovenia
402 9.1 sec Neza Zemlja F.S.Finzgar PS Lesce Slovenia
402 9.1 sec Katja Golja F.S.Finzgar PS Lesce Slovenia
403 Class D 50 Meter Wheelchair Run Boys
404 Class D 50 Meter Wheelchair Run Girls
405 Class D 50 Meter Crutch/Walker Run Boys
406 Class D 50 Meter Crutch/Walker Run Girls
407 Class D 200 Meter Crutch/Walker Run Boys
408 Class D 200 Meter Crutch/Walker Run Girls
409 Class D 400 Meter Run Boys
409 1.21 sec  Ben Gasser F.s.Finzgar PS Lesce Slovenia
409 1.22 sec Miha Gasperin F.S.Finzgar PS Lesce Slovenia
409 1.25 sec Drejc Kokelj  F.S.Finzgar PS Lesce Slovenia
409 1.25 sec Jure Jemc F.S.Finzgar PS Lesce Slovenia
409 1.25 sec Marko Grilc F.S.Finzgar PS Lesce Slovenia
410 Class D 400 Meter Run Girls
410 1.31 sec Pia Demsar F.s.Finzgar PS Lesce Slovenia
410 1.32 sec Ema Valand F.s.Finzgar PS Lecse Slovenia
410 1.33 sec Sara Valencic F.s.Finzgar PS Lesce Slovenia
411 Class D 400 Meter Wheelchair Run Boys
412 Class D 400 Meter Wheelchair Run Girls
413 Class D 400 Meter Crutch/Walker Run Boys
414 Class D 400 Meter Crutch/Walker Run Girls
415 Class D 800 Meter Run Boys
415 3.03 sec Ben Gasser F.S.Finzgar PS Lesce Slovenia
415 3.11 sec Miha Stefe F.s.Finzgar pS Lesce Slovenia
415 3.12 sec Anze Bozic F.S.Finzgar PS Lesce Slovenia
416 Class D 800 Meter Run Girls
416 3.24 sec Pia Demsar F.s.Finzgar PS Lesce Slovenia
416 3.26 sec Spela Mur F.S.Finzgar PS Lesce Slovenia
416 3.27 sec Tanja Golja F.S.Finzgar pS Lesce Slovenia
417 Class D 1600 Meter Run Boys
418 Class D 1600 Meter Run Girls
430 Class D Running Long Jump Boys
430 3.2 meters Anze Bozic F.S.Finzgar PS Lesce Slovenia
430 3.2 meters Ben Gasser F.S.Finzgar pS Lesce Slovenia
430 3.2 meters Jure Jemc F.s.Finzgar PS Lesce Slovenia
430 3.2 meters Matic Primozic F.s.Finzgar PS Lesce Slovenia
430 3.2 meters Miha Gasperin F.s.finzgar PS Lesce Slovenia
431 Class D Running Long Jump Girls
431 3.4 meters Sani Isokivijarvi Lahderanta School Espoo Finland
431 3.25 meters Violetta Varo Lahderanta School Espoo Finland
431 3.25 meters Maria Makitie Lahderanta School Espoo Finland
431 2.8 meters Pia Demsar F.s.Finzgar PS lesce Slovenia
431 2.7 meters Klavdija Dolzan F.s.Finzgar PS lesce Slovenia
431 2.7 meters Alja Kralj F.s.Finzgar PS Lesce Slovenia
432 Class D Standing Long Jump Boys
432 35 meters Miika Heikkila Lahderanta School Espoo Finland
432 34.45 meters Ilari Vaisanen Lahderanta School Espoo Finland
432 33.7 meters Patrik Nyblom Lahderanta School Espoo Finland
433 Class D Standing Long Jump Girls
433 1.8 meters Anna Pietarinen Lahderanta School Espoo Finland
433 1.7 meters Victoria Wegelius Lahderanta School Espoo Finland
434 Class D Wheelchair Long Jump Boys
435 Class D Wheelchair Long Jump Girls
436 Class D Tennis Ball Throw Boys
436 37 meters Ziga Zaberl F.s.Finzgar PS Lesce Slovenia
436 36 meters Matic Primozic F.s.finzgar PS Lesce Slovenia
436 36 meters Kristian Lah F.S.Finzgar PS  Lesce slovenia
436 36 meters Ben Gasser F.s.Finzgar PS Lesce Slovenia
437 Class D Tennis Ball Throw Girls
437 27 meters Melisa Mujezinovic F.s.Finzgar PS Lesce Slovenia
437 27 meters Sani Isokivijarvi Lahderanta School Espoo Finland
437 25 meters Valerija Sahraj F.S.Finzgar pS Lesce Slovenia
437 25 meters Masa Sever F.S.Finzgar PS Lesce Slovenia
437 21.5 meters Jennica Perttula Lahderanta School Espoo Finland
437 20 meters Benita Salo Lahderanta School Espoo Finland
438 Class D Tennis Ball Throw Wheelchair Boys
439 Class D Tennis Ball Throw Wheelchair Girls
440 Class D Tennis Ball Throw Crutch/Walker Boys
441 Class D Tennis Ball Throw Crutch/Walker Girls
501 Class E 50 Meter Run Boys
502 Class E 50 Metex Run Girls
503 Class E 50 Meter Wheelchair Run Boys
504 Class E 50 Meter Wheelchair Run Girls
505 Class E 50 Meter Crutch/Walker Run Boys
506 Class E 50 Meter Crutch/Walker Run Girls
507 Class E 200 Meter Crutch/Walker Run Boys
508 Class E 200 Meter Crutch/Walker Run Girls
509 Class E 400 Meter Run Boys
510 Class E 400 Meter Run Girls
511 Class E 400 Meter Wheelchair Run Boys
512 Class E 400 Meter Wheelchair Run Girls
513 Class E 400 Meter Crutch/Walker Run Boys
514 Class E 400 Meter Crutch/Walker Run Girls
515 Class E 800 Meter Run Boys
516 Class E 800 Meter Run Girls
530 Class E Running Long Jump Boys
531 Class E Running Long Jump Girls
532 Class E Standing Long Jump Boys
532 1.7 meters Vili Jauhonen Lahderanta School Espoo Finland
532 1.57 meters Akseli Jokela Lahderanta School Espoo Finland
532 1.55 meters Ville Laitila Lahderanta School Espoo Finland
533 Class E Standing Long Jump Girls
533 1.6 meters Akuliina Autio Lahderanta School Espoo Finland
533 1.5 meters Henna Friman Lahderanta School Espoo Finland
533 1.4 meters Sara Turkia Lahderanta School Espoo Finland
534 Class E Wheelchair Long Jump Boys
535 Class E Wheelchair Long Jump Girls
536 Class E Tennis Ball Throw Boys
536 27 meters Elmeri Heino Lahderanta School Espoo Finland
536 26.5 meters Antti Pokela Lahderanta School Espoo Finland
536 23 meters Akseli Jokela Lahderanta School Espoo Finland
537 Class E Tennis Ball Throw Girls
537 21.3 meters Emilia Berghem Lahderanta School Espoo Finland
537 15.3 meters Anu Eilamo Lahderanta School Espoo Finland
537 15.2 meters Inka Nybolm Lahderanta School Espoo Finland 
538 Class E Tennis Ball Throw Wheelchair Boys
539 Class E Tennis Ball Throw Wheelchair Girls
540 Class E Tennis Ball Throw Crutch/Walker Boys
541 Class E Tennis Ball Throw Crutch/Walker Girls
601 Class F 50 Meter Run Boys
602 Class F 50 Meter Run Girls
603 Class F 50 Meter Wheelchair Run Boys
604 Class F 50 Meter Wheelchair Run Girls
605 Class F 50 Meter Crutch/Walker Run Boys
606 Class F 50 Meter Crutch/Walker Run Girls
607 Class F 200 Meter Crutch/Walker Run Boys
608 Class F 200 Meter Crutch/Walker Run Girls
609 Class F 400 Meter Run Boys
610 Class F 400 Meter Run Girls
611 Class F 400 Meter Wheelchair Run Boys
612 Class F 400 Meter Wheelchair Run Girls
613 Class F 400 Meter Crutch/Walker Run Boys
614 Class F 400 Meter Crutch/Walker Run Girls
630 Class F Running Long Jump Boys
631 Class F Running Long Jump Girls
632 Class F Standing Long Jump Boys
633 Class F Standing Long Jump Girls
634 Class F Wheelchair Long Jump Boys
635 Class F Wheelchair Long Jump Girls
636 Class F Tennis Ball Throw Boys
637 Class F Tennis Ball Throw Girls
638 Class F Tennis Ball Throw Wheelchair Boys
639 Class F Tennis Ball Throw Wheelchair Girls
640 Class F Tennis Ball Throw Crutch/Walker Boys
641 Class F Tennis Ball Throw Crutch/Walker Girls